Процесори Intel Core 11-го покоління, також відомі під кодовою назвою Rocket Lake-S, отримають нову технологію Adaptive Boost. Це новий метод зміни частоти, який буде доступний тільки для деяких моделей процесорів.

Intel оголосила, що технологія Adaptive Boost буде поширюватися на процесори серій Core i9 K та Core i9 KF. При цьому як Thermal Velocity Boost (TVB), так і Adaptive Boost Technology (ABT) будуть ексклюзивними для лінійки Core i9 Rocket Lake.

Згідно з наявною інформацією, Adaptive Boost Technology працює поверх Thermal Velocity Boost. Про це свідчить слайд Intel. Технологія буде працювати в рамках специфікацій та не повинна розглядатися як розгін. Вона буде покладатися на існуючі ліміти по тепловиділенню й споживаною потужністю, доступні в системі. Однак Adaptive Boost Technology не згадується в таблиці офіційних вказівок.

Як очікується, Adaptive Boost Technology буде задіяна з обмеженням по температурі до 100 градусів Цельсія для 3-8 ядер, в той час як Thermal Velocity Boost обмежується температурою 70 градусів Цельсія. Теоретично, це дозволить досягати частоти до 5,1 ГГц для деяких ядер. Офіційно, процесори Core i9 зможуть працювати на частоті до 4,8 ГГц для всіх ядер. Таким чином, ядра зможуть отримати надбавку у вигляді додаткових 300 МГц з дотриманням діючих обмежень по потужності і температурі.

Джерело: itc.ua