Компанія NVIDIA представила новий тип процесора - DPU (data processing unit) - з новою архітектурою DOCA (data-center-infrastructure-on-a-chip, ЦОД інфраструктура на чіпі), який забезпечує передові можливості мережевих технологій, зберігання і безпеки даних.

Засновник і генеральний директор NVIDIA Дженсен Хуанг (Jensen Huang) представив трирічний план розвитку DPU під час виступу в рамках конференції GTC 2020. Він включає нове сімейство DPU NVIDIA на базі BlueField-2 і комплект для розробки програмного забезпечення NVIDIA DOCA для створення додатків на сервісах інфраструктури ЦОД з прискоренням DPU.

«Сучасний ЦОД став новою обчислювальної одиницею, - говорить Дженсен Хуанг. - DPU є важливим елементом сучасних і безпечних прискорених ЦОД, де CPU, GPU і DPU можуть бути об'єднані в єдиний обчислювальний блок, який повністю програмується, підтримує штучний інтелект і може забезпечувати раніше недоступні рівні безпеки і обчислювальної потужності».

DPU BlueField-2 здатний переймати від CPU критично важливі завдання передачі, зберігання і безпеки даних і дозволяє організаціям перетворювати свою ІТ-інфраструктуру в сучасні ЦОД, які прискорюються, повністю програмуються і підтримують безпеку відповідно до концепції "zero-trust" для запобігання витоку даних і кібератак.

Один DPU BlueField-2 може надавати ті ж можливості ЦОД по обробці даних, що і 125 ядер CPU. Це звільняє цінні ядра CPU для широкого спектра інших корпоративних додатків.

Провідні виробники серверів по всьому світу, включаючи ASUS, Atos, Dell Technologies, Fujitsu, GIGABYTE, H3C, Inspur, Lenovo, Quanta / QCT і Supermicro, планують інтегрувати DPU NVIDIA в свої корпоративні серверні пропозиції.

Ці зобов'язання постачальників систем доповнюються великої підтримкою з боку партнерів по програмної інфраструктурі.

VMware оголосила про співпрацю з NVIDIA в рамках нещодавно оголошеної ініціативи Project Monterey для підтримки DPU BlueField-2 фондом VMware Cloud Foundation.

Red Hat планують запропонувати підтримку DPU BlueField-2 в Red Hat Enterprise Linux і Red Hat OpenShift, компонентах відкритого гібридного хмарного портфоліо Red Hat, які використовуються 95% компаній зі списку Fortune 500.

Canonical оголосили про підтримку DPU BlueField-2 і DOCA на платформі Ubuntu Linux, найпопулярнішою операційною системою серед публічних хмарних систем.

Check Point Software Technologies, провідний постачальник рішень кібербезпеки, інтегрує DPU BlueField-2 в свої технології, які використовують більше 100 000 організацій по всьому світу для захисту від кібератак.

Лінійка DPU NVIDIA зараз включає два продукти PCIe.

DPU NVIDIA BlueField-2 - має всі можливості NVIDIA Mellanox ConnectX-6 D х SmartNIC в поєднанні з потужними ядрами Arm. Він повністю програмується і забезпечує швидкість передачі даних в 200 гігабіт на секунду, прискорюючи ключові завдання безпеки, передачі і зберігання даних в ЦОД, включаючи ізоляцію, корінь довіри (root trust), управління ключами, RDMA / RoCE, GPU Direct, зберігання еластичних блоків, стиснення даних і багато іншого.

DPU NVIDIA BlueField-2X - включає в себе всі ключові функції DPU BlueField-2, а також можливості штучного інтелекту GPU NVIDIA Ampere, які можна використовувати для завдань забезпечення безпеки, передачі і зберігання даних ЦОД. Завдяки тензорним ядер третього покоління від NVIDIA він може використовувати ІІ для аналізу безпеки в реальному часі, включаючи виявлення аномального трафіку, що може вказувати на крадіжку конфіденційних даних, аналіз зашифрованого трафіку на лінійній швидкості, самоаналіз хоста для виявлення шкідливої ​​активності і динамічне управління безпекою з автоматичним відповіддю.
 
Новий комплект для розробки ПО NVIDIA DOCA дозволяє розробникам створювати додатки на службі інфраструктури ЦОД з прискоренням DPU, подібно до того як модель програмування NVIDIA CUDA дозволяє розробникам створювати додатки з прискоренням GPU.

DOCA надає розробникам комплексну відкриту платформу для створення програмно-визначених, апаратно-прискорених додатків для передачі, зберігання, безпеки та управління даними, які працюють на DPU сімейства BlueField.

Архітектура DOCA повністю інтегрована в NVIDIA NGC, каталог програмного забезпечення з зручною контейнерної програмним середовищем, дозволяючи постачальникам додатків використовувати передові сервіси з прискоренням DPU і розробляти, сертифікувати і поставляти додатки клієнтам.

DPU BlueField-2 з'явиться в нових системах від провідних виробників серверів в 2021 році. DPU BlueField-2X знаходиться в стадії розробки і, як очікується, також стане доступний в 2021 році.

Ранній доступ до DOCA для партнерів уже відкрито.

 

Джерело: ko.com.ua