Компанія Super Micro Computer оголосила про подвоєння можливостей графічних процесорів завдяки новому серверу, що займає 4 осередки стійкового простору (4U) і підтримує вісім графічних процесорів NVIDIA HGX A100.

Як заявлено, в даний час компанія Supermicro пропонує найширший у всій галузі вибір систем графічної обробки, який поповнився новим сервером на 8 графічних процесорах NVIDIA HGX A100 для вирішення найрізноманітніших прикладних задач - від граничних до хмарних обчислень. Повний асортимент включає в себе системи обробки графічних даних, монтовані в стандартні стійки, з форм-факторами 1U, 2U, 4U і 10U: Ultra, BigTwin і вбудовані системи на базі процесорів AMD EPYC і Intel Xeon з технологією Intel Deep Learning Boost.

Новітні сервери з форм-факторами 2U і 4U, спроектовані з максимально ефективним використанням вдосконалених теплових розрахунків (включаючи індивідуальні розрахунки параметрів радіаторів і додаткового рідинного охолодження), виконаних фахівцями компанії Supermicro, оснащуються системними платами з 4/8 графічними процесорами NVIDIA HGX A100, а новий сервер з форм-фактором 4U підтримує вісім графічних процесорів NVIDIA A100 PCI-E (в даний час ця продукція вже відвантажується замовникам). Покращений компанією Supermicro форм-фактор модуля введення-виведення (AIOM) сприяє подальшому поліпшенню якості взаємодії при високому ступені універсальності. Зазначений модуль введення-виведення може комбінуватися з новітніми накопичувальними і мережевими пристроями з високошвидкісним інтерфейсом PCI-E 4.0, що мають низький рівень затримки, що підтримують технології NVIDIA GPUDirect ®RDMA і GPUDirect Storage з розширеним мережевим протоколом NVME over Fabrics (NVMe-oF) на базі архітектури NVIDIA Mellanox InfiniBand, що забезпечує безперервне проходження потоку даних через розширювану багатопроцесорну систему графічної обробки без будь-яких вузьких місць. Крім того, встановлюються Supermicro блоки живлення, що відповідають вимогам стандарту 80 PLUS для рівня Titanium, підтримують екологічну безпеку системи з досягненням ще більшої економії витрат при найвищому в даній галузі рівні ККД (96%) і збереженні запасу потужності, що забезпечує функціонування графічних процесорів.

«Пропоновані компанією Supermicro системи на платформі NVIDIA A100 можуть швидко масштабуватись до тисяч графічних процесорів, або - при використанні технології багатоекземплярних графічних процесорів - кожен графічний процесор A100 може бути розділений на сім ізольованих примірників ДП ​​для виконання різних завдань, - повідомив старший директор з управління продукцією і маркетингу компанії NVIDIA Пареш Хар'яна (Paresh Kharya). - Графічні процесори NVIDIA A100 з тензорними ядрами, що використовують формат обчислень TensorFloat 32, забезпечують збільшення обчислювальної потужності до 20 крат в порівнянні з процесорами попереднього покоління без необхідності внесення будь-яких змін коду ».

HGX A100, що займає 2 осередки стійкового простору, оснащується системною платою на 4-х графічних процесорах NVIDIA HGX A100 з удосконаленою конструкцією радіаторів на основі теплових розрахунків компанії Supermicro, що забезпечує підтримання оптимальної температури в системі при повному навантаженні зі збереженням компактності конструкції. Дана система передбачає високошвидкісну однорангову зв'язок між графічними процесорами по каналу NVIDIA NVLink, системну пам'ять на базі модулів DDR4 (3200 МГц) ємністю до 8 ТБ, п'ять слотів введення-виведення PCI-E 4.0 з підтримкою технології GPUDirect RDMA, а також розрахована на підключення в гарячому режимі чотирьох NVMe-накопичувачів з можливостями, що забезпечуються технологією GPUDirect Storage.

Нова система графічної обробки, яка посіла 4 осередки стоечного простору, оснащується системною платою з 8 графічними процесорами NVIDIA HGX A100, розрахованої на підключення до шести накопичувачів типу NVMe U.2 і двох накопичувачів типу NVMe M.2 і має десять слотів PCI-E 4.0 x16 , з підтримкою унікального модуля введення-виведення (AIOM), розробленого компанією Supermicro, активізує взаємодію між 8-ю графічними процесорами і потоки даних між системами завдяки таким новітнім технологіям як GPUDirect RDMA, GPUDirect Storage і NVMe-oF on InfiniBand. У даній системі використовується технологія на основі каналу NVIDIA NVLink і комутатора NVSwitch. Вона ідеально підходить для великомасштабного глибокого навчання, застосування моделей нейронних мереж для науково-дослідних і національних лабораторій, суперкомп'ютерних кластерів і хмарних сервісів підтримки високопродуктивних обчислень.

Енергоефективний блейд-сервер надвисокої щільності SuperBlade може підтримувати до 20 вузлів і 40 графічних процесорів з двома процесорами одинарної ширини на кожен вузол або одним процесором NVIDIA Tensor Core A100 PCI-E на кожен вузол в нововведенні компанією Supermicro корпусі SuperBlade з форм-фактором 8U. Розміщення 20 графічних процесорів NVIDIA A100 в корпусі з форм-фактором 8U підвищує щільність обчислювальної потужності при зменшенні займаного простору, що забезпечує клієнтам економію за рахунок зниження сукупної вартості володіння. Для підтримки конфігурації, оптимізованої під графічні процесори, а також найвищих рівнів продуктивності і пропускної здатності, необхідних для вирішення ресурсномістких завдань із застосуванням штучного інтелекту, сервер SuperBlade забезпечує абсолютно неблокіруемую мережеву інфраструктуру на базі комутаторів HDR 200Gb / s InfiniBand для прискорення процесу глибокого навчання і отримання можливостей аналізу і прийняття рішень в режимі реального часу.

Джерело: ko.com.ua