Наш цікавий час відрізняється тим, що нам частіше, ніж раніше потрібно робити усвідомлений самостійний вибір. Та як і в усьому, баланс між свободою й правилами, хаосом й порядком видно не усім й не одразу. Іноді правильний вибір не несе пряму вигоду тут та зараз. Водночас виявляє більшу далекоглядність та перспективність.

Платити податки явно не вигідно, на перший погляд, але якщо ми хочемо жити в розвиненій країні, то необхідно. І нам як споживачам і громадянам, безумовно, перспективніше та вигідніше відмовитися з погляду майбутнього від сумнівних практик - автомобілів, ввезених за напівлегальними схемами, сірої або нерозмитненої електроніки, перевантажень на дорогах, порушення швидкісного режиму. Це не вигідно тут та зараз, це робота на майбутнє.

Ми в фірмі "СПЕЦВУЗАВТОМАТИКА" ще багато років тому зробили свій вибір — працювати в правовому полі з офіційно імпортованою продукцією, яка пройшла митне очищення та за яку сплачено податки державі. Вважаю це цивілізованим способом вести справи. Наші партнери, як замовники, так і виробники обладнання для побудови ІТ-інфраструктури та розробники програмного забезпечення, знають цю позицію та довіряють нам. При узгодженні контрактів і укладенні рамкових угод з солідними компаніями ми спокійно та впевнено проходимо аудит їх служби безпеки, моніторинг фінансової служби тощо. Довіра — основа нашого бізнесу.

Вважається, що не платити податки державі — це добре. Але це не так. Таким чином можна виправдати будь-які фінансові махінації — давайте називати речі своїми іменами. Ми підтримуємо зусилля уряду щодо легалізації, фіскалізації й виведення з тіні торгівлі в цілому і зокрема торгівлі електронікою. Адже в торгівлі електронікою, особливо в ритейлі, у тому числі онлайн-ритейлі, 90% продажів відбувається через систему ФОП і податки в казну не сплачуються.

Мені можуть заперечити, що працювати "по-білому" — непосильно не тільки для малого та середнього бізнесу, а й великого, тому використовують різні способи оптимізації — серед них робота за допомогою реєстрації декількох ФОП. Крім того, вважається, що якщо компанія декларує, що працює "по-білому", то у неї є якісь додаткові преференції від податкової або якийсь інтерес працювати саме так.

Робота в правовому полі з дотриманням усіх законів, норм та правил повинна бути свідомим вибором. Ми його зробили від початку. Для нас це не тільки правова позиція, але й елемент роботи з ризиками. Ми не беремо на себе такі ризики і не транслюємо їх нашим партнерам. Передбачуваність партнера і довіра – надійний фундамент для довготривалих стосунків. Це знову питання стратегії та свідомого вибору.

Зміна ставлення до сплати податків й роботі "по-білому" — гра в довгу. Яким чином можна підвищувати податкову свідомість бізнесу? Учасники ринку та споживачі повинні бути впевнені, що правила одні для всіх. Держава повинна забезпечити цю впевненість.

Але в першу чергу правильні рішення повинні прийняти підприємці.

Маю надію, що позитивні зміни триватимуть. Ми раді бути частиною цих змін.

Наш вибір — це цивілізований шлях розвитку нашого бізнесу, бізнесу наших партнерів та країни в цілому.

Джерело: ubr.ua