Компанія NVIDIA представила DGX Station A100, заявлений, як єдиний в світі сервер петафлопсного рівня для робочих груп. Інноваційна система штучного інтелекту другого покоління DGX Station A100 прискорює виконання складних завдань машинного навчання і обробки даних для команд, які працюють в офісах корпорацій, дослідницьких центрах, лабораторіях або домашніх офісах.

З продуктивністю в 2.5 петафлопс в задачах ІІ, DGX Station A100 є єдиним сервером для робочих груп з чотирма новітніми GPU NVIDIA A100 з тензорними ядрами, об'єднаними інтерфейсом NVIDIA NVLink, з об'ємом пам'яті до 320 ГБ.

DGX Station A100 також є єдиним сервером робочої групи, який підтримує технологію NVIDIA MIG (Multi-Instance GPU). Завдяки цій технології за допомогою однієї станції DGX Station A100 можна організувати до 28 окремих інстанси для виконання паралельних задач і роботи декількох користувачів без зниження продуктивності системи.

«DGX Station A100 виводить завдання ІІ з центру обробки даних в будь-яке місце, - каже Чарлі Бойл (Charlie Boyle), віце-президент і директор по системам DGX в NVIDIA. - Команди фахівців з обробки даних та штучного інтелекту можуть прискорювати свою роботу, використовуючи той же програмний стек, що застосовується в системах NVIDIA DGX A100, і легко масштабувати своє обладнання ».

Організації по всьому світу взяли на озброєння системи DGX Station для виконання аналізу даних і завдань ІІ в таких галузях, як освіта, фінансові послуги, уряд, охорона здоров'я і роздрібна торгівля. Серед них:

BMW Group Production застосовує системи NVIDIA DGX Station для швидкого отримання аналітичних даних, так як вони розробляють і розгортають ІІ-моделі для поліпшення операцій.

DFKI, німецький дослідницький центр штучного інтелекту, використовує DGX Station для створення моделей, які вирішують критично важливі соціальні та промислові завдання, включаючи створення систем комп'ютерного зору, які допомагають служб екстреної допомоги швидко реагувати на стихійні лиха.

Lockheed Martin застосовує DGX Station для розробки моделей штучного інтелекту, які використовують дані датчиків і лог-файли для прогнозування потреби в технічному обслуговуванні, щоб збільшити час безвідмовної роботи виробництва, підвищити безпеку для робітників і знизити експлуатаційні витрати.

NTT Docomo, провідний оператор мобільного зв'язку Японії з більш ніж 79 мільйонами абонентів, використовує DGX Station для розробки інноваційних сервісів на основі штучного інтелекту, таких як рішення для розпізнавання зображень.

Pacific Northwest National Laboratory використовує станції NVIDIA DGX для проведення досліджень на підтримку національної безпеки, що фінансуються з федерального бюджету. PNNL спеціалізується на технологічних інноваціях в області енергетичної відмовостійкості і національної безпеки і є провідним центром високопродуктивних обчислень в США, які займаються науковими відкриттями, енергетичної відмовостійкості, хімією, геонаук і аналізом даних.

Хоча DGX Station A100 не вимагає живлення або охолодження рівня ЦОД, це система серверного класу, яка має ті ж можливості віддаленого управління, що і системи NVIDIA DGX A100 для ЦОД. Системні адміністратори можуть виконувати будь-які завдання управління через віддалене з'єднання для фахівців з обробки даних та дослідників, що працюють вдома або в лабораторіях.

DGX Station A100 доступна з чотирма GPU NVIDIA A100 80GB або 40GB з тензорними ядрами, що дозволяє групам дослідників обрати систему згідно із їх унікальними робочими навантаженнями і бюджетами.

Заявлено, що DGX Station A100 більш ніж в 4 рази швидше, ніж DGX Station попереднього покоління, в роботі зі складними моделями діалогового ІІ, наприклад, в інференсе BERT Large. Вона забезпечує майже трикратне підвищення продуктивності в навчання BERT Large.

Для великих робочих навантажень рівня ЦОД системи DGX A100 будуть доступні з новими графічними процесорами NVIDIA A100 80GB, з подвоєним об'ємом пам'яті до 640 ГБ на систему, що дозволить командам фахівців з ШІ підвищити точність за допомогою більших наборів даних і моделей.

Нові системи NVIDIA DGX A100 640 ГБ також можуть бути інтегровані в корпоративні рішення NVIDIA DGX SuperPOD, що дозволить організаціям створювати, навчати і розгортати потужні моделі штучного інтелекту на готових ІІ-суперкомп'ютерах, доступних в збірках по 20 систем DGX A100.

Серед перших систем DGX SuperPOD з DGX A100 640GB на борту - суперкомп'ютер Cambridge-1, встановлений у Великобританії для прискорення досліджень в області охорони здоров'я, а також новий ІІ-суперкомп'ютер HiPerGator в Університеті Флориди, який буде застосовуватися для досліджень з використанням штучного інтелекту у всьому штаті Флорида.

Системи NVIDIA DGX Station A100 і NVIDIA DGX A100 640GB будуть доступні в цьому кварталі у партнерів NVIDIA по всьому світу. Для власників NVIDIA DGX A100 320GB доступний варіант апгрейду системи.

Джерело: ko.com.ua