Компанія Intel представила сімейство процесорів Intel Core S 11 покоління для настільних систем.

Як зазначається, флагманська модель Intel Core i9-11900K, яка входить в нову серію процесорів з кодовою назвою Rocket Lake-S, може працювати на тактовій частоті до 5,3 ГГц завдяки технології Intel Thermal Velocity Boost.

Нові чіпи сімейства Intel Core 11 покоління серії S виконані на базі нової мікроархітектури Cypress Cove.

Нова архітектура дозволяє до 19% збільшити кількість виконаних інструкцій за такт (у порівнянні з попереднім поколінням) в виконавчих ядрах, що працюють з рекордною частотою, та доповнює її нова графіка Intel UHD на базі архітектури Intel Xe Graphics з розширеними мультимедійними та інтелектуальними графічними можливостями. Підкреслюється, що це особливо актуально для сучасних ігор і більшості додатків, в яких висока частота кадрів та низькі затримки забезпечуються завдяки високій тактовій частоті обчислювальних ядер.

Флагманський процесор Intel Core i9-11900K забезпечує високу продуктивність завдяки восьми ядрам з тактовою частотою до 5,3 ГГц і підтримкою 16-потокових обчислень, а також 16 МБ оптимізованої кеш-пам'яті Intel Smart Cache. Процесор Intel Core 11 покоління для настільних ПК з розблокованим множником підтримує більш швидкісну оперативну пам'ять DDR4-3200, щоб забезпечити ефективну багатозадачність.

Також повідомляється про зростання продуктивності інтегрованої графіки Intel UHD на базі архітектури Intel Xe Graphics до 50% і підтримку технології Intel Deep Learning Boost й набору інструкцій Vector Neural Network для прискорення ІІ-виведення та значного підвищення продуктивності в задачах глибокого машинного навчання.

Процесори Intel Core 11 покоління для настільних ПК представлені з новими інструментами і функціями розгону, з більш гнучкими налаштуваннями для досягнення високої продуктивності в іграх. Для цього покоління процесорів доступний розгін пам'яті в реальному часі, який дозволяє змінювати тактову частоту пам'яті DDR4, а також розширена підтримка розгону пам'яті на системних платах з наборами логіки H570 і B560, додатковий контроль діапазону напруг для векторних регістрів AVX2 і AVX-512, а також створений з нуля інтегрований контролер пам'яті з підтримкою більш широкого діапазону таймингов і режиму Gear 2 на додаток до режиму Gear 1.

У новому продукті Intel передбачена підтримка технології апаратного прискорення кодування та декодування відео Intel Quick Sync Video, а також розширена підтримка мультимедійних форматів, включаючи декодування 10-бітного відео з кодеком AV1 та кодування та декодування 12-бітного відео з кодеком HEVC й наскрізне (E2E, End-to-End) прискорення обробки відео. В арсеналі плюс до цього HDMI 2.0 та DisplayPort High Bit Rate 3 (HBR3), а також Thunderbolt 4 та Intel Wi-Fi 6E за допомогою дискретних рішень.

Офіційно компанія не повідомляє з використанням якого технологічного процесу випускаються нові чіпи, але багато спостерігачів вважають, що це 14 нм.

Джерело: ko.com.ua