Компанія Intel офіційно представила процесори Tiger Lake 11-го покоління з новою інтегрованою графікою Iris Xe (Xe-LP), підтримкою Thunderbolt 4 і Wi-Fi 6, а також поліпшеною продуктивністю та енергоефективністю. Попередній анонс новинок відбувся ще в середині серпня в рамках презентації для інвесторів Intel Architecture Day 2020.

Компанія представила відразу дев'ять нових процесорів для ноутбуків U-series (UP3) і Y-series (UP4). Новинки виконані по 10 нм техпроцесу, як і попередники 10th Gen Ice Lake, однак побудовані на нових ядрах Willow Core і використовують покращений техпроцес SuperFin. Процесори підтримують 8K HDR монітори або до чотирьох 4K HDR моніторів одночасно. Ще одним нововведенням є інтегрований ІІ-модуль.

Характеристики нових чіпів можна дослідити в таблиці:

Як бачимо, молодші моделі Intel Core i3 оснащуються більш слабкою графікою Intel UHD Graphics, тоді як версії Intel Core i5 / i7 отримали нову Iris Xe. Розробники відзначили, що нові процесори отримали приріст продуктивності на рівні 20% в порівнянні з конкурентами. Вони дозволяють в 2,7 рази швидше обробляти фотографії і в 2 рази швидше монтувати відео в порівнянні з конкуруючими рішеннями.

При цьому найбільший упор був зроблений на графіку Iris Xe - за словами творців Tiger Lake 11-го покоління з цим графічним ядром показує таку ж (або навіть кращу) продуктивність, як аналогічний процесор Intel Core 10-го покоління в зв'язці з графікою NVIDIA MX350 . Приріст швидкодії в реальних іграх Borderlands 3, Far Cry New Dawn, Hitman 2 доходить до двократного в порівнянні з процесорами попереднього покоління. Завдяки аж до 96 виконавчих блоків і до 16 МБ L3 кешу Iris Xe перевершує до 90% дискретних відеокарт в сегменті надтонких ноутбуків.

Компанія Intel також представила оновлений проєкт сертифікації Project Athena, який тепер називається Intel Evo. Щоб відповідати його умовами, ноутбук повинен підтримувати Wi-Fi 6 і Thunderbolt 4, а також працювати не менше 9 годин від батареї в реальних умовах експлуатації, заряджатися на чотири години роботи менш ніж за 30 хвилин і виходити з режиму сну менш ніж за секунду.

До кінця року користувачам буде доступно більше 20 моделей ноутбуків з відміткою Intel Evo, а всього на базі Tiger Lake 11-го покоління очікується більше 150 моделей від Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo, LG, MSI, Razer, Samsung та інших виробників .

 

Також не можемо не відзначити і новий логотип компанії Intel, який був представлений одночасно з новими процесорами Tiger Lake.

Джерело: itc.ua