Компанія Intel оновила лінійку компактних комп'ютерів Next Unit of Computing (NUC), оснастивши їх новими процесорами Core 11-го покоління. Крім того, компанія знову додала в лінійку модель, орієнтовану на ігрове застосування.

Пристрої NUC Performance Mini на додаток до нових процесорів отримали графічне рішення Intel Xe (для моделей з чіпами Core i5 і i7) і модулі бездротового зв'язку Wi-Fi 6. Intel також додала лінійку NUC Pro, яка підтримує можливість підключення дисплеїв з роздільною здатністю 8K. У деяких моделях серії NUC Pro використовуються процесори vPro. Додатково Intel анонсувала обчислювальний модуль NUC 11. Це, по суті, плата з обчислювальними компонентами, призначена для інтеграції в майбутні комп'ютери.

Найцікавішою серед новинок є модель NUC 11 Enthusiast з кодовою назвою Phantom Canyon. Виробник заявляє, що вона здатна забезпечити продуктивність ігрового рівня. Це забезпечується 4-ядерним процесором Core i7-1165G7 з TDP 28 Вт (такий же чіп стоїть в ноутбуці Dell XPS 13 модельного ряду 2020 року) і дискретною відеокартою NVIDIA GeForce RTX 2060. Примітно, що за день до анонсу NUC 11 Enthusiast були анонсовані мобільні відеокарти NVIDIA нового покоління, які здатні забезпечити більш високу продуктивність. У новому пристрої доступні два порти Thunderbolt 4, мережевий порт Ethernet з пропускною спроможністю 2,5 Гбіт / с, шість портів USB 3.2 Type-A, відеовиходи HDMI 2.0b і Mini DisplayPort 1.4, модуль бездротового зв'язку Wi-Fi 6. Всі ці компоненти розмістилися в компактному корпусі розміром приблизно з важку книгу.

Сама компанія Intel поки не розкриває інформацію про терміни початку продажів і ціни оновлених моделей NUC. Однак ресурс SimplyNUC вказує ціну ігровий версії NUC 11 Enthusiast від $ 1349. Це більш цікаве ігрове пропозицію, якщо порівнювати з версією NUC 9 Extreme, яка на тому ж сайті оцінюється в $ 1599 і вимагає використання окремої мініатюрної графічної карти. Модель NUC 8 Hades Canyon дворічної давності все ще продається за ціною $ 1234.

Швидше за все, Intel буде пропонувати нові моделі NUC як у вигляді готових систем, так і у вигляді більш доступних наборів, для яких споживачі будуть змушені самостійно встановлювати оперативну пам'ять, накопичувач і операційну систему.

Джерело: itc.ua