Компанія Intel, яка в минулому році повернулася в сегмент дискретної графіки з мобільною відеокартою Iris Xe Max, сьогодні без особливого шуму анонсувала свою першу відеокарту для настільних ПК - DG1. Її випуском займуться AIB-партнери компанії - ASUS, Colorful та інші.

Важливо обумовити про те, що DG1 - рішення початкового рівня, яке буде поширюватися тільки по OEM-каналах. Тобто, їх можна буде зустріти в готових системах різних виробників, але не у вільному продажу.

Основою Intel DG1 виступає 10-нм GPU на архітектурі Xe-LP, що використовується у вбудованому GPU новітніх мобільних процесорів Intel Core 11-го покоління (Tiger Lake) та мобільній 3D-карті Iris Xe Max.

В активі Intel DG1 знаходиться урізаний варіант GPU з 80 виконавчими блоками (Execution Units, EU), що відповідає 640 потоковим процесорам, а також чотири гігабайти пам'яті LPDDR4X-4266 з 128-бітного й пропускною спроможністю 68 Гбайт / с. GPU працює на частоті 1650 МГц, а енергоспоживання становить 30 Вт. Адаптер, що використовує для підключення чотири лінії PCI Express 4.0, не вимагає додаткового живлення та може обходитися пасивним охолодженням.

Що стосується швидкодії, тестів поки немає, але можна припустити, що воно знаходиться приблизно на рівні NVIDIA GeForce GT 1030.

Цього року очікується випуск повноцінної ігрової відеокарти Intel на спорідненої архітектурі Xe HPG (High Performance Gaming) з апаратним прискоренням трасування променів.

Джерело: itc.ua