Samsung Electronics оголосила про розробку першої в галузі пам'яті з високою пропускною здатністю (HBM), інтегрованої з обчислювальною потужністю штучного інтелекту - HBM-PIM. Нова архітектура обробки (PIM, processing-in-memory) дозволяє використовувати можливості ШІ для прискорення обробки великих обсягів даних в ЦОДах, систем високопродуктивних обчислень (HPC) та при використанні мобільних додатків з підтримкою штучного інтелекту.

 

«Інноваційна пам'ять HBM-PIM - перше в галузі програмований рішення PIM, адаптоване для задач різних рівнів складності з використанням ШІ, таких як високопродуктивні обчислення, навчання і логічні процеси. Ми плануємо розвивати цю технологію за рахунок подальшої співпраці з постачальниками ШІ-рішень, щоб створювати ще більш досконалі продукти на базі PIM », - зазначив Кванг Парк, старший віце-президент з планування продуктів пам'яті в Samsung Electronics.

 

«Я радий бачити, що Samsung вирішує проблеми пропускної спроможності і великого енергоспоживання пам'яті для високопродуктивних обчислень та штучного інтелекту. Конструкція HBM-PIM продемонструвала вражаючу продуктивність і приріст ефективності при роботі з важливими типами ШІ-обчислень, тому ми з нетерпінням чекаємо можливості оцінити її здатність вирішувати додаткові завдання, що представляють інтерес для Аргонської національної лабораторії », - зазначив Рік Стівенс, заступник директора Аргонської національної лабораторії Міністерства енергетики США по обчисленнях, навколишньому середовищу та природничих наук про життя.

Більшість сучасних обчислювальних систем засновані на архітектурі фон Неймана, що використовує окремі блоки процесора і пам'яті для виконання мільйонів складних завдань при обробці даних. Такий підхід до послідовної обробці вимагає, щоб дані постійно переміщалися туди й назад, що призводить до уповільнення роботи системи, особливо при обробці постійно зростаючих обсягів інформації.

Замість цього HBM-PIM передає обчислювальну потужність безпосередньо туди, де зберігаються дані, оскільки оптимізований для DRAM ШІ-движок поміщений в кожен банк пам'яті (підгрупа зберігання), забезпечуючи паралельну обробку і мінімізуючи переміщення даних. З рішенням Samsung HBM2 Aquabolt нова архітектура здатна вдвічі підвищити продуктивність системи при зниженні енергоспоживання більш ніж на 70%. HBM-PIM також не вимагає яких-небудь змін в апаратному або програмному забезпеченні, що дозволяє прискорити її інтеграцію в існуючі системи.

В даний час пам'ять Samsung HBM-PIM тестується провідними партнерами по ШІ-рішень в прискорювачах штучного інтелекту. Очікується, що ця робота буде завершена в першій половині 2021 р

Джерело: ko.com.ua