Компанія Hewlett Packard Enterprise заявила про випуск нових серверів на базі процесорів AMD EPYC. Як зазначається, за допомогою нових чіпів AMD EPYC серії 7003 сервери HPE встановили 19 нових світових рекордів на широкому спектрі обчислювальних навантажень, включаючи віртуалізацію, аналітику баз даних і Java-додатка.

Одночасно з випуском нових моделей серверів HPE ProLiant та HPE Apollo, компанія представила суперкомп'ютер HPE Cray EX, який використовує процесор AMD EPYC 3-го покоління, для побудови високопродуктивних суперкомп'ютерів ексафлопного класу.

Також зазначається, що замовники можуть легко впроваджувати новітні платформи HPE за допомогою сервісу HPE GreenLake - гнучкою і модульної платформи, яка працює по моделі «як послуга», з оплатою по мірі споживання.

Виробник заявив, що HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus v2 підвищує консолідацію серверів і покращує операційні витрати для задач віртуалізації, забезпечуючи кращу продуктивність на 39%, ніж попередній рекордсмен.

У новому HPE Apollo 2000 Gen10 Plus енергоефективність покращилася до 54% ​​в порівнянні з іншими 4-вузловими системами.

Сервери HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus v2 та HPE ProLiant DL345 Gen10 Plus дозволяють прискорити роботу Java-додатків: перший демонструє продуктивність на 17,1% вище серед всіх двопроцесорних серверів, другий - на 16,8% вище серед всіх однопроцесорних серверів.

В рамках портфеля серверів, що використовують процесори AMD EPYC 3-го покоління, компанія HPE представила дві нові моделі серверів в зростаючому сімействі HPE ProLiant: однопроцесорний сервер HPE ProLiant DL345 Gen10 Plus - для обчислювальних навантажень яким потрібно багато локальної дискової, і двопроцесорний сервер HPE ProLiant DL365 Gen10 Plus - оптимізований для задач віртуалізації і віртуальних робочих місць (VDI).

Системи HPE Apollo, розроблені спеціально для високопродуктивних обчислень, таких як моделювання та симуляція, допомагають організаціям будь-якого розміру прискорити отримання результатів шляхом ефективної обробки великих обсягів даних і створення цифрових двійників. Компанія розширила цей портфель, випустивши системи HPE Apollo 2000 Gen10 Plus та HPE Apollo 6500 Gen10 Plus v2 з процесорами AMD EPYC 3-го покоління.

Відзначається, що новітні суперкомп'ютери HPE Cray EX використовують технології AMD для забезпечення роботи найшвидших у світі суперкомп'ютерів, що прискорюють складні наукові дослідження в самих різних областях - від прогнозування погодних умов і розробки вакцин до моделювання та проєктування автомобілів і літаків.

Компанія використовує оновлені системи HPE Cray EX для побудови суперкомп'ютера LUMI в Фінляндії в рамках Європейського спільного підприємства з розвитку високопродуктивних обчислень, австралійського центру високопродуктивних обчислень Pawsey і Національного центру атмосферних досліджень (NCAR) в США. HPE також впроваджує суперкомп'ютер HPE Cray EX з графічними прискорювачами нового покоління AMD Instinct для створення однієї з перших в США ексафлопсних систем під назвою Frontier для Ок-Ріджскої національної лабораторії (Oak Ridge National Laboratory) Міністерства енергетики США.

Джерело: ko.com.ua