Компанія Cisco представила пристрої нового типу - мікрокоммутатори Cisco Catalyst Micro.

Як наголошується, ці компактні 4-портові комутатори з підтримкою Gigabit Ethernet і PoE + призначені для установки в кабельних каналах і на робочих місцях, вони легко вирішують завдання розширення мережі на основі намірів (IBN, Intent Based Networks) безпосередньо до робочого простору і дозволяють провести Gigabit Ethernet до кінцевого пристрою.

До мікрокоммутаторам відносять малогабаритні Ethernet-комутатори з 4-6 клієнтськими портами та двома оптичними (SFP) або мідними портами для підключення до мережі. Завдяки малим габаритам такі комутатори легко розміщуються в кабельних каналах й на робочих місцях, в безпосередній близькості від підключених до них кінцевих пристроїв. Мікрокоммутатори часто застосовуються в архітектурі FTTO (Fiber-to-the-office) для спрощення організації локальних мереж.

У мережі FTTO по будинку торують не мідний, а оптичний кабель. Завдяки більшій дальності дії і смузі пропускання оптоволокна для обслуговування всієї будівлі буде потрібно лише одна розподільна шафа. При цьому немає необхідності встановлювати на поверхах окремі комутаційні щити, а це означає економію дорогих офісних площ, спрощення апаратної інфраструктури, скорочення енергоспоживання та зниження вимог до охолодження. До числа інших переваг можна віднести високу локалізацію контролю відмов і простоту зміни поверхових конфігурації мережі.

Також наголошується, що в нових мікрокоммутаторах, які продовжують лінійку Cisco Catalyst, реалізовані багато розширені функції безпеки, які допомагають замовникам захищати інфраструктуру та дані:
    • Аутентифікація 802.1x.
    • Функції безпеки IPv4 шлюзу.
    • Технологія Довірених (Trustworthy) систем.
    • Технології програмно-обумовленого доступу Cisco Software-Defined Access (автоматизована сегментація на основі політик).

Ще одна відмінна риса нових мікрокоммутаторов - простота і сумісність, а також максимально зручні монтаж і управління.
    • Монтаж на засувках.
    • Стандартизовані джерела живлення.
    • Автоматизоване підключення до мережі (Cisco Plug and Play).
    • Управління: Cisco DNA Center, командний рядок, сторонні додатки.

Все IoT-пристрої, підключені за технологією PoE (Power over Ethernet), забезпечуються стабільним електроживленням. Доповнює стандарт PoE + технологія Perpetual PoE забезпечує постійну подачу живлення на пристрій навіть при перезавантаженні комутатора. Порти USB-C в настільних моделях підтримують потужність 60 Вт.

Мікрокоммутатори Cisco Catalyst Micro можуть служити джерелами живлення для бездротових точок доступу і різноманітних IoT-пристроїв, які застосовуються при автоматизації інженерних мереж будівель. У настільних моделях джерелом живлення служать порти USB-C, і користувачі можуть заряджати свої ноутбуки від найближчих комутаторів. Тому мікрокоммутатори - чудовий вибір для установки в лікарнях, готелях і «розумних» будівлях.

 

Джерело: ko.com.ua