Компанія Adobe випустила ARM-версію свого додатка для обробки фотографій Lightroom. Модифікація для чіпів ARM доступна для платформ macOS і Windows. Таким чином, остання версія Lightroom є нативной для нових систем з процесорами Apple M1, а також для пристроїв з Windows 10 і процесорами Qualcomm.

В даному випадку мова йде про повний реліз, а не бета-версію. Adobe зробила новий Lightroom частиною звичайного установника Creative Suite. Додамо, всього кілька тижнів тому вийшла бета-версія Photoshop, яка підтримує комп'ютери Mac з чіпом Apple M1 і Windows-пристрої з процесорами ARM. При цьому Photoshop досі має статус бета-версії і не має ряду ключових функцій. У разі ARM-версії Lightroom доступні всі функції і можливості, звичні для настільних додатків. Фактично, програма була перенесена на ARM зі збереженням всіх функцій.

Що цікаво, дана ARM-версія є новою версією Lightroom. Користувачам традиційних систем з процесорами на базі архітектури x86 належить почекати деякий час, перш ніж ця нова версія стане доступна їм. Точні строки її виходу не повідомляються.

Adobe заявляє, що планує продовжити оптимізацію своїх продуктів для пристроїв з процесорами ARM в майбутніх релізах. Тому слід очікувати появи і інших додатків Creative Suite з підтримкою ARM.

Джерело: itc.ua